3 września 2018

Z gliny jesteśmy

Przyszedł ten czas aby odkryć nowe oblicze obory i stodoły. 2/3 powierzchni parteru to była przestrzeń gospodarcza – teraz zmienia swoje przeznaczenie. Od tej chwili będzie pracownią ceramiczną, zdolnej Pani domu, która przeniosła swoją działalność wraz z przeprowadzką... Dajcie mojej żonie błoto a zamieni je w złoto :) Tak, tak, pod palcami sprawnego ceramika glina przeistacza się w twór bardzo konkretny. Potrafi być zaskakująco piękna, a kiedy pokryjemy czerep dobrze dobranym szkliwem zamienia się w cudowną materię, która swoimi walorami kusi oko wprawiając w zachwyt. Zamierzamy oczywiście wytworzyć w pracowni trochę własnego detalu architektonicznego i powoli wprowadzać w architekturę dziadka... efekty oczywiście będą pojawiać się na blogu.

Od tej chwili można nas odwiedzić i skorzystać również z oferty warsztatów pod okiem pani domu, która chętnie podzieli się swoją wiedzą. Wystarczy zadzownić, umówić się i przyjechać...

Kontakt oraz wszelkie aktualności będzie można wyczytać na stronie FB pracowni:
https://www.facebook.com/malgorzatasomerfeldlasko/14 komentarzy:

 1. Anonimowy4/9/18 08:18

  Gratuluje!
  Sledze bloga od lat, z pewnoscia skorzystam z talentu Pani Domu
  Pozdrawiam
  A

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to zawsze z rana w firmie, zanim się wyruszy na budowę siedzę w biurze i przeglądam internet, blogi w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego z kategorii budowlanej. Podziwiam, że samodzielnie chciało się wam oborę przerobić na takie pomieszczenie. To pomieszczenie gospodarcze, zatem kosmicznie trudno jest coś takiego oczyścić. Podziwiam i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli zmieściliśmy się w kategorii "coś wyjątkowego" to niezmiernie nam miło :) Faktycznie dużo pracy włożyliśmy w pracownię ale i w dom. Kiedy przypominamy sobie jego stan... sami zastanawiamy się czy to możliwe? :)
   Pozdrawiamy również.

   Usuń
 3. Jak ja przypomnę sobie remont i przeróbkę budynku gospodarczego na mieszkalny gdy pomagałem mojemu sąsiadowi.. to powiem tylko tak: gdybym wiedział ile to będzie roboty nigdy bym się na to nie pisał. Szanuję za zaangażowanie w tę przeróbkę..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy bardzo za słowa uznania i kłaniamy się nisko :)

   Usuń
 4. Z tym złotem to aktualne hehe? Znalazłam się tutaj przypadkowo szukając pomysłu na pracownię artystyczną, którą dla siebie projektuję ale musiałam skomentować.. podziwiam, że tyle pracy w to sam włożyłeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...ależ oczywiście że aktualne :)
   Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń
 5. Bardzo piękna, a także klimatyczna pracowania. Gratuluję serdecznie i życzę powodzenia. Niech warsztaty zapełniają ludzie i niech będzie wspaniała atmosfera. Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Agnieszko... odwzajemniamy pozdrowienia przesyłając uściski :)

   Usuń
 6. Jestem pełna podziwu Twojego działa. Tak bo tak to można nazwać, naprawdę włożyłeś w to masę pracy i widać efekt tego wielkiego trudu w tym wielkim pomieszczeniu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kłaniam się nisko... oczywiście nie tylko moja w tym zasługa, ale miło że są ludzie którzy zauważają ten trud. To bardzo budujące...
   Dziękuję!

   Usuń